Friday, May 24, 2024

Наполи ќе му понуди нов договор на Елиф Елмас

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас игра одлично во дресот на Наполи оваа сезона, иако најчесто е дел од ротацијата во составот на Лучијано Спалети. „Наполитанците“ итаат кон титулата во Серија А, а челниците на клуботс сакаат да го задржат тимот и за следната сезона.

Елмас има договор до јуни 2025 година, но вестите од Италија велат дека Наполи сака да му понуди нов договор со подобрени услови.

Македонецот во моментот заработува 1,5 милиони евра по сезона, а доколку се сложи на нов договор најверојатно оваа сума би била удвоена.

Најмногу понуди на адресата на Наполи доаѓаат за Виктор Осимен и за Квича Кварацкелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следна вест