Tuesday, March 5, 2024

Вести

Пендаровски не е убеден дека ќе води во прв круг, но во втор победува?! Дали Стево се надева на победа од албанските гласачи?!

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување во ,,Тема на денот” на Сител тв, говорејќи за анкетите за претстојните претседателски избори...

Повеќе

Грција го чува македонското небо на „ДИВО“: Договорот не е ратификуван во грчкиот парламент, контролата ја презема Италија?

Грција наскоро би можела да престане да го контролира македонското небо во рамките на НАТО, најави порашениот грчки министер за...

Повеќе

Лефков: Пендаровски откако ги потпишаа договорите тврдеше дека само што не сме влегле во ЕУ, за сега да сме подалеку од ЕУ од било кога порано

-Стево Пендаровски ги убедуваше граѓаните дека тој и владата на СДС ги затвориле сите отворени прашања со соседите, и дека...

Повеќе

СРБИЈА ОЧЕКУВА ДА ПРИВЛЕЧЕ ОГРОМНА РАБОТНА СИЛА ОД МАКЕДОНИЈА И ОД АЛБАНИЈА Нашите власти дури утре ќе кажат како ќе се аплицира за работа во Отворен Балкан

Србија веќе на големо пропагира дека од утре официјално ќе профункционира имплементацијата на системот за заедничките работни дозволи меѓу земјава,...

Повеќе
Страна 1 од 232 1 2 232