Monday, March 4, 2024

Живот

Турците веруваат дека ако овие две состојки се додадат во кафето ќе живеете долго и многу здраво: Напивка за долговечност

Минатото лето на одморот во Турција научивме нешто многу интересно. Таму пробавме пијалак што го нарекуваат „пијалак на долг живот“....

Повеќе

Зошто луѓето се снимаат за време на интимните односи? Експертите објаснуваат што не тера да го правиме тоа и имаат важен совет за сите

Во време кога мобилниот телефон со камера е како продолжување на раката и фотографираме сѐ: оброци, модни комбинации, секој момент...

Повеќе

СЕВЕРИНА ПРИСТИГНА НА СУД ПОРАДИ ЗАКАНИТЕ И НАВРЕДЛИВИТЕ ПОРАКИ Познато е колкава казна бара обвинителството

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ денеска во придружба на адвокатката Јасминка Билош пристигна во Општинскиот кривичен суд во Загреб, каде ѝ...

Повеќе
Страна 1 од 52 1 2 52