Saturday, April 20, 2024

Оваа битолчанка е КРАЛИЦА НА БАКШИШОТ, растура за сите пари!

 

 

Познатата пејачка од Битола покажа зошто ја нарекуваат кралица на бакшишот Младата пејачка од Битола која настапува под уметничкото име Марија Луиса покажа колку пари заработува од своите приватни настапи.

 

Имено, деновиве на социјалните мрежи „испливаa“ неколку интересни видеа од кои можеме да видиме како пејачката облечена во провокативно издание добива пари од гостите додека ги пее познатите балкански хитови.

 

 

Марија ја подигна атмосферата до лудило, додека во рацете одвај можеше да го задржи парите што и ги даваа. Повеќе од сигурно е дека дома си замина со полни џебови, а објави и фотографија како се „рефрешира“ по настапот.

„И вака е после секоја работна вечер, да не мислите лесно ми е“, напиша таа под фотографијата на Инстаграм. И додека Марија енергично ги изведуваше песните, и мажи и жени и даваа пари воодушевени од нејзиниот настап.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следна вест