Приведен крадец од Кратово, одземеното вратено на сопственикот

На 06.02.2023 во 00.40 часот на улицата „Јосиф Даскалов“ Кратово, полициски службеници од ОВР Кратово го лишиле од слобода М.Ј.(38) од Кратово.

Тој бил затекнат при обид да изврши „тешка кражба“ во деловен објект. Исто така, тој се сомничи дека претходно во друг деловен објект на истата улица извршил „тешка кражба“, при што одзел повеќе предмети и пари.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. М.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следна вест

Најнови вести